Tosya Bilim ve Sanat Merkezi, Matematik Seferberliği Çalıştayına Katıldı

Millî Eğitim Bakanlığının “Her Yerde Matematik” anlayışıyla başlattığı Matematik Seferberliği çalışmaları, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen eTwinning projeleriyle zenginleşerek devam ediyor.

Bakanlığımız tarafından başlatılan “Matematik Seferberliği”ne katkı sunmak amacıyla yapılan matematik odaklı eTwinning Çalıştayı, 24-26 Kasım 2022 tarihleri arasında Antalya’da tamamlandı. Çalıştay, Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan eTwinning faaliyeti kapsamında kalite etiketi almaya hak kazanarak projeleriyle başarı sağlayan öğretmenlerin bilgi ve deneyimlerinin “Matematik Seferberliği”ne katkı sağlaması amacıyla düzenlendi.

Bu kapsamda yapılan çalıştayda çağrılı konuşmacılar tarafından gerçekleştirilen sunumların yanı sıra, atölye ve stant uygulamaları ile matematik temalı projelere ilham verecek etkinlikler yapıldı. Çalıştaya, 16 eğitmen, ilköğretim kademesinden 158 öğretmenle birlikte toplamda 174 kişi katıldı. Çalıştay sonunda, matematik alanında 40 eTwinning projesi başlatıldı.

“matemaTİK Seferberliği Çalıştayına” ilimizi temsilen Tosya Bilim ve Sanat Merkezi Müdürümüz Ramazan Danacı katıldı. Çalıştayda proje için stant oluşturularak hem kurumlarımızda yapılan etkinlikler, projeler, matematik çalışmaları hem de ilimizin tanıtımı yapıldı. Yeğitek Daire Başkanı Mustafa Hakan Bücük, eTwinning Ulusal Destek Servisi Türkiye Koordinatörü Mehmet Fatih Döğer, eTwinning yöneticileri Dr. Hülya Bal, Zühal Kazancı, Ertan Kocabaş, Nevzat Ünsal alanımızı ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi aldılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir