Tosya’da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde, 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Çelenk sunma töreninin ardından kutlamalar, Tosya Müftülüğü Konferans Salonu’nda devam etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci, öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaptı.

Demirci, “24 Kasım, Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olarak 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Doktor, mühendis, savcı, kaymakam, tamirci, avukat, öğretmen. Hepimiz onların eseriyiz. Yıllar geçse de unutamayacağımız öğretmenlerimiz için ne yapsak azdır. Çünkü ünlü düşünür Socrates’in de belirttiği gibi, Dünyada her şeye değer biçilebilir ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Hep aynı heyecan ile sınıflara girmek, bıkmadan aynı şeyleri tekrar anlatmak, anlamadım diyenler için defalarca örnek çözmek, öğrencileri yüksek notlar alınca sevinmek, düşük alanları görünce kendisi almış gibi üzülmektir öğretmenlik. Her öğrencisini kendi çocuğu gibi görmektir. “ dedi.

Konuşmanın ardından, öğrenciler tarafından şiirler okundu. Aday öğretmenler için yemin merasimi düzenlendi. Tosya Bilim Sanat Merkezi tarafından hazırlanan, “Öğretmen İçin Çal“ projesinin klibi yayınlandı. Emekli öğretmenler adına Halim Türkmen bir konuşma yaptı. Emekli öğretmenlere hizmet şeref belgeleri takdim edildi. Fatih Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı oratoryo sahnelendi. Öğretmenler arası öykü yarışmasında dereceye giren öğretmenlere ödüllerinin takdiminin ardından program sona erdi.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir