Tosya’da 2 Katlı 2 Ev, 2 Samanlık, 2 Ambar, 1 Ahır Ve 1 Traktör Yandı.

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde meydana gelen yangında, 2 katlı 2 ev, 2 samanlık, 2 ambar, 1 ahır ve 1 traktör yanarak kullanılamaz hale geldi.

İlçeye bağlı Dedem Köyünde, Haşim Türk’e ait evde, henüz bilinemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın, Niyazi Türk’a ait eve ve diğer binalara sıçradı.

İhbar üzerine olay yerine gelen Tosya Orman İşletme Müdürlüğü ve Tosya Belediyesi İtfaiyesi yangın söndürme ekipleri yangına müdahale etti.

Yaklaşık 5 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alınan yangın söndürüldü.

Yangında, 2 şer katlı 2 ev, 2 samanlık, 2 ambar, 1 ahır ve 1 traktör yanarak kullanılamaz hale geldi.

Yangın esnasında evinde paniğe kapılarak düşen Huriye Tonbul  (90) yaralandı. İhbar üzerine olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından Tosya Devlet Hastanesine kaldırılan Tonbul, burada yapılan ilk müdahalesinin ardından Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Dedem Köyü Muhtarı Sefer Kuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, “ Gece komşum haber etti yangın var diye. Geldiğimizde Haşim Türk’ün kapısından alev almaya başlamış. Hemen itfaiyeyi aradık. Komşular yetişti. Haşim ve Niyazi Türk’e ait evler tamamen yandı. 2 tane ev,  2 tane samanlık, 2 tane ambar, 1 ahır vardı. 2 traktörün bir tanesini kurtardık, 1 tanesini kurtaramadık. Yangının paniğiyle evinde düşerek yaralanan Huriye Tonbul’u kilitli olan evinin kapısını kırarak kurtardık.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir