Tosya’da H. Recep Efendi Yatılı Kız Kur’an Kursu Törenle Hizmete Açıldı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde inşa edilen H. Recep Efendi Yatılı Kız Kur’an Kursu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

İlçenin Yunus Emre Mahallesi’nde bulunan kursta düzenlenen törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından konuşan Tosya Kaymakamı Uğur Ünsal, törene katılanlara teşekkür etti.

Ünsal, “ Emeği geçen tüm hayır severlerimize teşekkür ediyorum. Bu kursumuzun memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ise ” Rabbim hayırlı evlatlarımızın bu binamızda güzel hizmetler alıp vatanına, milletine, memleketine ve ailesine hayırlı birer evlat olarak yetişmeyi ve yetiştirmeyi inşallah nasip eylesin.” diye konuştu.

Kastamonu İl Müftüsü Bekir Derin, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Recep Şükrü Balkan ve  H. Recep Efendi Yatılı Kız Kur’an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fazıl Ateş de birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından plaket töreni düzenlendi.  Yapılan duanın ardından açılış kurdelesi kesildi. Kurban kesiminden sonra katılımcılar kursu gezdi ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.

108 yatak kapasiteli H. Recep Efendi Yatılı Kız Kur’an Kursu, 700 metrekare alan üzerine 5 katlı olarak inşa edildi.

Törene, Tosya Cumhuriyet Savcısı Ömer Kalaycı, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Selahattin Batman, Tosya İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Oğuzhan Dişçeken, AK Parti Tosya İlçe Başkanı Mustafa Takır, MHP Tosya İlçe Başkanı Suat Bazlamaçcı, Tosya Müftüsü Mahmut Uluşahan protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir