Tosya Belediyesi İçme Suyu ve Kanalizasyon Hattı Çalışmaları

Tosya Belediyesi gerek içme suyu hatlarının daha sağlıklı bir hale getirilmesi ve gerekse kanalizasyon hatlarının yeniden düzenlenmesi için başlatmış olduğu çalışmalarda son dönemde atağa kalktı.

Bir yandan yeni deşarj kanalları inşa çalışmalarına devam eden Su ve Kanalizasyon Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri öte yandan oldukça geniş bir bölgeye içme suyu hattı çekilmesini sağladı. Öte yandan yaz aylarında vatandaşların kanalizasyon hatlarından kaynaklı sıkıntı yaşamamaları adına mahalle bazlı temizlik çalışmalarını sürdüren ekipler, aralıksız ana kanal temizlik, bakım ve onarım hizmetlerine devam ediyor.

Yapılan açıklamada; “Kanal temizlik çalışmalarımız her yıl olduğu gibi devam ediyor. Ana kollektör hatlarımıza giden taşıyıcılar ise ayrıca tek tek kamera ile kontrol edilerek müdahale edilmesi gereken noktalara işlemler yapıldı. Bunun yanı sıra oldukça geniş bir bölgede yeni içme suyu hattı ile vatandaşlarımıza sağlıklı ve kesintisiz kaynak sağlamış olduk. Özellikle son dönemde içme suyu ve kanalizasyon hatlarının yenilenmesi için geniş çaplı çalışmalara imza attık” denildi.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir